2014 m. balandžio 30 d., trečiadienį, 17 val. VDU Socialinės Antropologijos Centre įvyko Kristinos Garalytės seminaras Įgalinti neliečiamieji: Dalitų studentų identiteto politika Indijoje.

Neseniai iš antropologinio lauko tyrimo Indijoje sugrįžusi VDU sociologijos katedros doktorantė Kristina Garalytė  seminare kalbėjo apie tai, ką reiškia būti dalitu šiandieninės Indijos universitetuose. Neliečiamųjų kastos žmonės tradicinėje Indijos visuomenėje buvo visiškai atskirti nuo vietos intelektinės tradicijos, kuri buvo monopolizuota aukštųjų kastų narių rankose. Kastinė tapatybė, anksčiau buvusi ir dažnai vis dar tebesanti socialinės diskriminacijos pagrindu, šiandien suvoktina kaip kastinis kapitalas,  vis daugiau įgauna teigimų prasmių socialiai marginalizuotiems žmonėms ir tampa jų identiteto politikos darybos pagrindu.

Atėjimas į universitetą buvusiam neliečiamajam yra neparastos svarbos žingsnis gyvenime, pareikalaujantis didelių pastangų ir atnešantis naujų iššūkių bei galimybių. Indijos universitetuose, itin politizuotose erdvėse, buvę neliečiamieji studentai įgauna naują studento tapatybę, kuri įgalina juos bent jau iš dalies ją papildyti įvairias naujais diskursais, socialiniais kontaktais bei veiklos strategijomis ir tokiu būdu suformuoti naująjį „aš“. Kita vertus, nemaža dalis buvusių neliečiamųjų ir kitų socialiai marginalizuotų grupių studentų, papuldami į platesnę dalitų studentų organizacijų ir dalitų mokslininkų konstruojamą alternatyvaus, antikastinio diskurso erdvę, imasi primordialaus lojalumo išlaikymo, kastinio identiteto sureikšminimo ir jo įveiksminimo strategijų.

Lauko tyrimo Haiderabade medžiagos pagrindu seminare buvo pristatoma, kokiais resursais bei diskursai remiantis yra konstruojama dalitų identiteto politika ir kaip ji yra išreiškiama viešoje universiteto erdvėje, galiausiai kokia kultūrinė logika slypi už konkrečių dalitų studentų identiteto politikos strategijų?

Plačiau apie seminarą galite pasiskaityti čia.

Parašykite komentarą