2013 m. balandžio 11 d. 18 val. dr. Liutauras Labanauskas (VDU) kalbėjo apie jaunimo, įgijusio išsilavinimą užsienyje „sugrįžimo į Lietuvą“ patirtis ir  migracijos reiškinį bei mobilumą kaip socialinių inovacijų strategiją seminare „Išsilavinusiųjų užsienyje „sugrįžimo į Lietuvą“ patirtys: „parsivežtų“ ir vietinių identitetų“ susidūrimai“.

Dr. Liutauras Labanauskas yra VDU, Socialinės antropologijos centro mokslininkas – stažuotojas atliekantis tyrimus pagal Lietuvos mokslo tarybos finansuojamą podoktorantūros stažuočių programą.

Tarptautinis ir transnacionalinis mobilumas tampa svarbia ir globalia jaunų žmonių karjeros strategija. Šios tendencijos neaplenkia ir Lietuvos. Moksliniuose tyrimuose daugiausia nagrinėjami klausimai apie migrantų kvalifikacijos praradimą ir įgūdžių nuvertėjimą, tačiau yra gana mažai tyrimų, kuriuose nagrinėjami „kultūriškai privilegijuotų“ mobilių asmenų integracijos kilmės šalies darbo rinkoje mechanizmai ir procesai, kurie leidžia mobiliems asmenims ne tik padidinti savo vertę kilmės šalyje, bet ir būti inovacijų kūrimo ar jų perkėlimo priešakyje. Siekiant bent šiek tiek užpildyti šį akademinį mobilumo/migracijos tyrimų vakuumą, pranešime analizuojamos bakalauro ir magistro studijas užsienyje baigusių Lietuvos piliečių „sugrįžimo į Lietuvą“ patirtys, jų gyvenimas „čia“: tapatumas, migracija, darbo santykiai ir socialiniai tinklai.

Pagrindinis tyrimo klausimas – kaip mobilumas padeda įgyti ne tik žmogiškąjį, bet ir socialinį ir kultūrinį kapitalą ir kaip kitose valstybėse suformuoto socialinio identiteto (tautinio, profesinio, asmeninio) konfigūracijos pasireiškia „parsivežtų identitetų“ susidūrime su vietiniais identitetas.

Parašykite komentarą